Skip main navigation

Соціально-емоційне навчання через гру для дітей підліткового віку.

Соціально-емоційне навчання через гру для дітей підліткового віку.
5.7
Нікхіт, чи правда, що основні особливості підліткового розвитку за своєю суттю є соціальними та емоційними? Так, Карлі. У попередніх розділах цього модуля, коли ми тільки-но почали розмову про соціальне та емоційне навчання підлітків, ми говорили про розвиток навичок та компетентностей, які надзвичайно важливі для підліткового віку. Навчання через гру для розвитку навичок та компетенцій є важливим у підлітковому віці. Є чотири етапи розвитку підлітків, для яких важливий розвиток соціальних, емоційних та когнітивних навичок та вміння ці навички використовувати. Наприклад, емоційні вміння - це про здатність розпізнавати, розуміти емоції та керувати ними. Соціальні вміння - це про вміння вибудовувати та підтримувати дружні взаємини. Когнітивні вміння - це про вміння сприймати інформацію, приймати рішення на основі цієї інформації.
61.7
Але найважливіше у підлітковому віці - це не лише опанувати цими навичками, а ще й зрозуміти, як і де їх використовувати. Підлітки мають розуміти власні цінності, а також цінності суспільства, а також те, як, де і чому ці цінності можуть мати вплив. Але що це означає для нас дорослих: батьків, опікунів, педагогів? Я вважаю, що нам є про що подумати. Коли я була підлітком, мені не подобалося, коли дорослі казали мені що робити, чому навчатися і так далі. Саме так думають більшість підлітків. Можливо це не найкраща стратегія для спілкування з ними. Я вважаю, що важливо співпрацювати з підлітками, щоб розуміти їх. Розуміти, що є цінним для підлітків, що це значить для них, і для нас, як дорослих.
130
А далі важливо переходити від ролі інструктора з навчання до фасилітатора. Адже підлітки намагаються знайти сенс у кожному досвіді, який вони отримують під час соціально-емоційного розвитку. Фасилітуючи, ми маємо не лише фокусуватися на кінцевій меті, але також допомагати підліткам орієнтуватися в різних ситуаціях для досягнення цієї мети. Це може означати пошук різних можливостей для навчання, використовуючи креативність та різні методи навчання, що допоможуть підліткам орієнтуватися у складних ситуаціях, коли вони розгублені. Отже, на наступному кроці ви побачите коротке опитування для вчителів, батьків та педагогів з різним досвідом взаємодії з підлітками. Перегляньте опитування, дайте відповіді на питання та обміркуйте власний досвід взаємодії з підлітками. Переходьте до наступного кроку, коли будете готові.

Щоб допомогти вам у створенні власних вправ для соціально-емоційного навчання підлітків через гру, пропонуємо два шаблони.

  • Заповнений шаблон вправи, який Нікхіт обговорював на цьому кроці. Цим шаблоном можна скористатися під час створення власної вправи.
  • Порожній шаблон вправи ви можете використати під час розробки чи адаптації власного заняття.

Після обговорення етапів щодо фасилітації сесій з підлітками, спробуйте відповісти для себе на запитання «Що? Що тепер? Що далі?». На наступних двох кроках ми пропонуємо відео із підлітками. Перегляньте їх і проаналізуйте.

This article is from the free online

«Як справлятися зі змінами: соціально-емоційне навчання через гру»

Created by
FutureLearn - Learning For Life

Our purpose is to transform access to education.

We offer a diverse selection of courses from leading universities and cultural institutions from around the world. These are delivered one step at a time, and are accessible on mobile, tablet and desktop, so you can fit learning around your life.

We believe learning should be an enjoyable, social experience, so our courses offer the opportunity to discuss what you’re learning with others as you go, helping you make fresh discoveries and form new ideas.
You can unlock new opportunities with unlimited access to hundreds of online short courses for a year by subscribing to our Unlimited package. Build your knowledge with top universities and organisations.

Learn more about how FutureLearn is transforming access to education