Skip main navigation

New offer! Get 30% off one whole year of Unlimited learning. Subscribe for just £249.99 £174.99. New subscribers only. T&Cs apply

Find out more

Приклади вправ для соціально-емоційного навчання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Приклади вправ для соціально-емоційного навчання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Існує багато шляхів для підтримки соціально-емоційного розвитку і благополуччя дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Нижче наведено вправи, які можна використовувати в роботі з дітьми цього віку:

  1. Слухайте ваших дітей.Надавайте дитині можливість поговорити про досвід і почуття у безпечному і неосудливому середовищі. Спілкуючись із нею про почуття, ви підтримуєте розвиток самосвідомості, мовлення і допомагаєте дитині навчитися виражати власні потреби. Це важливо повсякчас, особливо в часи кризи чи змін. Пропонуємо декілька варіантів вправ, які можна використати під час очних або дистанційних занять, наприклад, «Коло Почуттів».

  2. Створення рутин для дитини. Діти почуваються в безпеці, коли існує відчуття передбачуваності. Знайомі щоденні або щотижневі обов’язки надають їм упевненості та створюють середовище довіри й безпеки, особливо в часи кризи та змін. Ось приклади двох щоденних видів діяльності:

Щоденне малювання вранці, яке можна робити як удома, так і в школі, розвиває уяву й соціальні навички у дітей. Додатково дивіться відео на YouTube:

This is an additional video, hosted on YouTube.

Соціально-емоційні ігри

Ігри – це чудовий спосіб розвитку соціально-емоційних навичок. За покликанням ви можете знайти цікаві приклади вправ. Нижче наведено кілька наших улюблених ігор для дітей від 4 до 9 років:

«Чого не вистачає?» Ця гра розвиває «силу запам’ятовування», також відому як оперативна пам’ять або виконавча функція.

Мільйон способів для гри:

  • ви можете використовувати будь-які предмети вдома або в класі;
  • можете керувати рівнем складності, додаючи або зменшуючи кількість об’єктів;
  • можете посилювати академічний компонент, використовуючи нові слова/поняття;
  • ви можете організувати гру в парах або групах;
  • можете грати очно або дистанційно.

Додатково дивіться відео на YouTube

This is an additional video, hosted on YouTube.

Гра «У мого стола 4 кути». Ця гра розвиває «силу зосередження», відому як увага. Ми можемо зробити багато помилок під час гри, однак це не страшно! Ми сприймаймо їх із посмішкою та продовжуємо далі. Щоразу в нас виходить краще й краще. Після завершення можна обговорити з дітьми процес, ставлячи запитання: Що було складним у цій грі? Що ви думали, коли грали?

Додатково дивіться відео на YouTube

This is an additional video, hosted on YouTube.

Гра «Заморозити почуття». Усім відома версія розвиває навички самоконтролю. Ця гра також заохочує дітей розмірковувати про різні почуття й виражати їх: який мають вигляд, як звучать і які на дотик почуття? Щоб було цікавіше, можете використати улюблені або нещодавно вивчені дитячі пісні. Після завершення запропонуйте дітям декілька запитань: Що нового ви дізналися про почуття? Як по-різному люди відчувають однакові емоції? Чи однаково ми виражаємо одні й ті ж емоції? Як ви можете зрозуміти, що відчуває інша людина?

Додатково дивіться відео на YouTube

This is an additional video, hosted on YouTube.

Гра «Імена». Ця гра розвиває «силу пам’яті» й «силу мислення» – допомагає тренувати оперативну пам’ять, а також розвиває соціальні вміння, наприклад, уміння слухати, робити щось по черзі й довідуватися про те, чим люблять займатися інші люди. Це також чудовий спосіб більше дізнатися про однолітків. Гравцям дозволяється припускатися помилок. Якщо дитина забуде чиєсь ім’я або якусь дію, то вона завжди може отримати підказку й допомогу від інших учасників.

This article is from the free online

«Як справлятися зі змінами: соціально-емоційне навчання через гру»

Created by
FutureLearn - Learning For Life

Reach your personal and professional goals

Unlock access to hundreds of expert online courses and degrees from top universities and educators to gain accredited qualifications and professional CV-building certificates.

Join over 18 million learners to launch, switch or build upon your career, all at your own pace, across a wide range of topic areas.

Start Learning now